Najlepsze kosmetyki dla mężczyzn

19 April 2011 | No Comments » | ania
Odchudzanie

Czy takie istnieją? Nie wiem. Wiem, że w odniesieniu do kosmetyków można na pewno mówić o pewnej popularności. Jedne marki są kupowane chętniej inne rzadziej, a każda z nich ma i wielbicieli i przeciwników. Sieć nie wydaje się najlepszym źródłem informacji jeśli chodzi o skuteczność kosmetyków jest natomiast dość dobrym wyznacznikiem ich popularności. Przyglądając się rankingom, blogom, stronom internetowym poświęconym kosmetykom i paru portalom społecznościowym wyodrębniłam jedną cechę, która sprawiaja, że dany kosmetyk jest oceniany lepiej od innych. Kryterium nadrzędnym, w odniesieniu do kosmetyków męskich, wydaje się marka (jej dostępność i cena) oraz wygoda użytkowania.
Kosmetyki najpopularniejsze nie zawsze są najwyżej oceniane, wydaje się jednak, że to cena popularności. Im więcej osób używa danego specyfiku tym więcej subiektywnych (i rozbieżnych) ocen składa się na ocenę, która uśrednia wszystkie opinie.

Najpopularniejsze wg użytkowników Wizaz.pl

Do najpopularniejszych marek kosmetyków męskich (wskazywałaby na to ilość recenzji w portalu wizaż.pl – kategoria ciało, pielęgnacja ogólna) należą: Vichy Homme, Oceanic AA Men i Nivea for Men. Przy czym wysoko oceniane są produkty do codziennego użytku (żele pod prysznic). Spośród kosmetyków dedykowanych pielęgnacji poszczególnych części ciała bardzo wysokie noty zbiera Oceanic AA Men żel do higieny intymnej dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Recenzje użytkowników i partnerek użytkowników brzmią bardzo zachęcająco. Żel koi i odświeża, a efekt świeżości utrzymuje się przez długi czas po użyciu kosmetyku.
Oceny innych specyfików do zadań specjalnych nie są aż tak zachęcające. Co ciekawe – oceniane specyfiki wyszczuplające i przeciwko łysieniu (wypadaniu włosów) wypadają w ww. portalu bardzo słabo. Przypuszczam jednak, że to kwestia rozczarowania i niespełnionych, nierealnych oczekiwań. Kupując takie kosmetyki spodziewamy się cudownych efektów, a gdy takich nie uzyskamy okazujemy frustrację i rozczarowanie (to typowa reakcja, a cudów po kosmetykach spodziewać się nie można zwłaszcza przy braku systematyczności w ich stosowaniu).

Najlepsze wg użytkowników OcenWszystko.pl

W rankingu najlepszych kosmetyków dla mężczyzn ponownie pojawiają się Nivea for Men, Vichy Homme, a oprócz nich L’Oreal Men Expert i Hugo Boss (dwa ostatnie kosmetyki z największą ilością opinii).
W rankingu tym prym wiedzie żel pod prysznic i szampon w jednym – WILD LIFE for men – naturalny kosmetyk ekologiczny. Jego ogromnym plusem jest możliwość wykorzystania żelu do dwóch celów, co powinno spodobać się wielu panom, niestety wysoka ocena żelu poparta jest znikomą ilością opinii (pojawia się zaledwie jedna).
Kosmetyki z dalszych miejsc, oceniane na nieco ponad trzy punkty opiniowane są przez co najmniej kilka osób.

Zamiast podsumowania: jak znaleźć to, co najlepsze?

Uświadamiając sobie, że “uniwersalne najlepsze” nie istnieje. Polecam jednak przyglądanie się kosmetykom, eksperymentowanie i wypróbowywanie ich na sobie, bądź wypróbowywanie tych kosmetyków, którymi obdarowują Was Panowie Wasze Panie :-) .